Südamega loodud

MTÜ Paikass on südamega loodud vabaühendus, mis on suunatud tänavakasside aitamisele. Meie eesmärk on vähendada tänavakasside arvukust ja leida teise ringi loomadele uued ja armastavad kodud.

Iga uus kass, kes meile tuleb, saab vajaliku arstiabi. Lisaks kastreetitud/steriliseeritud, kiibitud, vaktsineeritud ja parasiiditõrjed. Meie MTÜ majandab vaid inimeste annetustest – nendest tasume jooksvad kulud, kassitoa üüri, kasside toidu ning kliinikuarved.

Meil on tore ja kokkuhoidev vabatahtlike grupp, kellega jagame kõik ülesanded, toimetused ja mured.

Mida räägivad Paikassist meie vabatahtlikud?


Loomi aidates tunnen, et mind vajatakse

“Paikassis käimist jookseb minul kolmas aasta. Armastan loomi aidata, tunnen et kuulun kasside hulka, neilt õppides näeb maailma teistmoodi. Igal kassil on erinev iseloom, neid tundma õppides saab tunda armastust, tänulikkust ja ka hellust nende kiisude poolt. Vahel tundub, et loomad on palju inimlikumad kui inimesed ise. Neid loomi aidates tunnen, et mind vajatakse, vajatakse nende eest seismisel, kaitsmisel ja hoolitsemisel.”

Armastan neid karvapalle

“Kui Virge Paikassile suuremad ruumid sai, siis aitas koduremondist (sest pojud ju mürgeldavad tohutult). Mulle jäi ka üks tänavapätt kasvama. Kiisud meeldivad, mul on terve elu kiisud olnud. Aitan sellepärast, et armastan neid karvapalle, mõnesse kiindun seal väga ja kahju kohe kui kodu leiab. Arvan, et iga töölkäiv inimene võiks toetada kedagi rahaliselt või tasuta abis kuskil käia. Aega on meil kõigil ju ühepalju, planeerimise küsimus vaid. Tahet ja hoolivust peab ka olema aga mina teen seda “tööd” niikaua kui meil Paikass on ja niikaua kui viimane kiisu on saanud kodutee ja paid kaasa! Aga ei kujuta ette mis aastanumber see on kui tänavatel enam kiisusid ei külmeta…”

Kassitoas käies on hea tunne

“Mina käin kassitoas, sest mulle meeldivad kassid. Kuna mul vaba aega on siis käin hea meelega seal ka abis vabatahtlikuna. Kassitoas käies on hea tunne.”

Need kiisud on lihtsalt nii tšillid

“Imelikul kombel saan kassitoas käimisest juurde head energiat. Ma kohe tunnen seda! Need kiisud on lihtsalt nii tšillid, kui nad seal kõhutavad ja teraselt jälgivad, mida ma teen. Mõned tulevad ligi ja küsivad pai, mida nad siis kahtlemata ka saavad. Käin seal piisavalt harva, et märgata tänavalt tulnud metslaste sotsialiseerumist. Nii mõnigi, kes eelmisel korral hirmunult pesas või diivani taga kössitas ja kõigi peale susises, jalutab nüüd enesekindlalt mööda tuba ning suhtleb täitsa vabalt kõigi, nii kahe- kui neljajalgsetega. Parim hetk on see, kui toad saavad korda ja puhtaks. Vaatan patjadel mõnulevaid karvikuid ja mõtlen, et mul on neilt nii palju õppida. Mismõttes ma kogu aeg halan – auto remont on kallis, kohvimasin läks katki, öösel põlv valutas ja kehamassiindeks on ideaalist ikka väga kaugel… Tegelikult on mul ju kõik hästi – tuba on soe, kõht täis, riided seljas ja veel mõnus pere ja suur hulk sõpru, lihtsalt ela ja naudi!”

Head tegemine tekitab hea tunde

“Head tegemine, tekitab hea tunde. Mina tunnen küll, et see koristamine mis võiks või peaks olema väsitav siis tegelikult tänu neile karvapallikestele minul on küll energiat pärast rohkem kui enne”

Nalja saab ikka iga päev

“Kassitoas vabatahtlikuks käimine on nagu sõltuvus (heas mõttes muidugi ). Need kassid on nagu omad. Armastan neid kõiki, ka tigedikke. Nende eest hoolitsemine on suur töö, samas väga mõnus ja lõbus ka (nalja saab ikka iga päev). Kõige raskem on keegi kaotada…”

Tunnen,et need väiksed neljajalgsed vajavad mind

“Olen lapsest saati olnud suur kassiarmastaja. 2a. tagasi avanes võmalus aidata Paikass kodutuid kasse. Toimetused karvapallidega annavad mulle positiivseid emotsioone ja rahulolu. Tunnen,et need väiksed neljajalgsed vajavad mind. Teen seda tööd südamega.”

Seal on väga toredad inimesed

“Mulle meeldib kassides käia, sest seal saan lõbusalt aega veeta. Seal on väga toredad inimesed, kes hoolitsevad nende kasside eest. Mulle meeldib seal käia, sest seal on väga armsad kassid ja need kassid on isegi väga hoolivad (oleneb kassist) aga mina ütlen, et see on kõige parem koht kus sa saad lõbusalt aega veeta koos kassidega. “